Kolorowe Stonehenge - obraz

Jak dobrać obraz do pomieszczenia?

Powieszone na ścianach obrazy doskonale prezentują się w większości wnętrz i świetnie podkreślają design wystroju danego pomieszczenia. Dobierając obrazy do salonu lub sypialni, należy jednak kierować się kilkoma kryteriami, do których zalicza się nie tylko indywidualny gust.

Obrazy do salonu abstrakcja

Salon to jedno z największych pomieszczeń w każdym domu lub mieszkaniu, a co za tym idzie, jest to przestrzeń, w której znaleźć można wiele miejsca na duże obrazy. Wielkość płótna powinna bowiem zostać każdorazowo dopasowana do wolnej przestrzeni na ścianie. Zbyt duży obraz może przytłaczać, szczególnie jeżeli przedstawia kompozycję utrzymaną w intensywnych barwach. Wśród obrazów abstrakcyjnych często spotyka się dzieła przestawiające akcenty florystyczne lub silnie zgeometryzowane formy. Abstrakcyjne obrazy mogą jednak również przypominać płaskorzeźby z uwagi na swoją obfitą fakturę. Abstrakcyjne płótna z całą pewnością świetnie wkomponują się w nowoczesne wnętrza.

Obrazy do sypialni

W przypadku wyboru obrazów do sypialni zazwyczaj można pozwolić sobie na mniej zachowawcze kompozycje. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o akty, ale również o bardziej zróżnicowane schematy kolorystyczne oraz prawdziwie abstrakcyjne kształty. W przypadku sypialni utrzymanej w delikatnej stylistyce można natomiast zdecydować się na wybór kilku mniejszych obrazów, które będą współgrały ze sobą i zapełnią całą ścianę pomieszczenia. Nowoczesne obrazy abstrakcyjne na płótnie nie muszą być umieszczane w dodatkowych ramach, a ich brak doda im jedynie lekkości.

About the author