Jak wybrać narożnik dziecięcy?

Każdy rodzic pragnie, aby pokój dziecięcy był nie tylko estetyczny, również funkcjonalny. Jednym z kluczowych elementów mających wpływ na komfort korzystania z pokoju jest łóżko. Rodzice, którzy chcą efektywnie wykorzystać wolną przestrzeń powinni rozważyć zakup narożnika dziecięcego. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Komfortowy i praktyczny

W wielu przypadkach pokoje dziecięce nie należą do największych pomieszczeń. W związku z tym wielu rodziców decyduje się narożnik dla dziecka (https://birdmeble.pl/narozniki-rozkladane/dla-dzieci), w czasie dnia może być wykorzystywany jako miejsce odpoczynku, a w godzinach nocnych służyć jako pełnowartościowe łóżko.

Należy jednak pamiętać, że poszczególne narożniki rozkładane dla dzieci cechują się różnym poziomem funkcjonalności. Przede wszystkim dobry narożnik dziecięcy powinien cechować się m.in.:

  • wytrzymałym i łatwym w czyszczeniu obiciem,
  • pojemnym schowkiem na pościel,
  • kształtem litery L.

Wszystkie z tych cech sprawią, że korzystanie z narożnika w stanie się wyjątkowo komfortowe, a mebel będzie służył przez długie lata. O czym jeszcze należy pamiętać w czasie przeglądania ofert narożników?

Narożnik o odpowiednich rozmiarach

Kluczowym czynnikiem, który należy uwzględnić jest to, że dziecko będzie szybko rosło. W związku z tym nie można ulec pokusie nabycia niewielkich rozmiarów, taniego narożnika, gdyż w takiej sytuacji szybko może się okazać, że konieczna jest wymiana mebla.

Oprócz długości i szerokości warto również uwzględnić takie parametry mebla jak głębokość i wysokość siedziska oraz wysokość oparcia narożnika do spania.

Biorąc pod uwagę wszystkie z wymiarów znacząco wzrasta szansa na wybór narożnika, który nie tylko będzie się doskonale prezentował w pokoju dziecięcym, ale również będzie służył przez kilka lat!. Z tego względu warto zwrócić szczególną uwagę na ten ważny aspekt..

About the author