łóżko do sypialni

Jaki stelaż wybrać do łóżka sypialnianego?

Stelaż jest jednym z najważniejszych elementów łóżka sypialnianego, ale niestety przez wiele osób jest całkowicie lekceważony. Dzięki naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, na jaki stelaż warto postawić, aby zapewnić sobie spokojny i zdrowy wypoczynek.

Jaki stelaż wybrać?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że na komfort naszego wypoczynku duży wpływ ma nie tylko jakość materaca, ale również stelaż. Najtańszym rozwiązaniem są oczywiście ramy, które całkowicie wypełnione są specjalną płytą meblową. Jak łatwo się domyślić, modele tego typu są także najmniej komfortowe, dlatego też należy je omijać szerokim łukiem. Lepszym rozwiązaniem są stelaże, które zrobione są z połączonych ze sobą listewek drewnianych. Stelaże tego typu są lekko wygięte, dzięki czemu zapewniają wypoczynek na wysokim poziomie. Warto zwrócić uwagę na gęstość rozstawienia poszczególnych listewek. Godne polecenia są przede wszystkim bardzo elastyczne listewki.

Moda na łóżka kontynentalne

Kontynentalne łóżka sypialniane można spotkać bardzo często w dobrych hotelach, a kupić je możesz tu: https://mebel4u.pl/lozka-do-sypialni. W tym konkretnym przypadku materac umieszczony jest nie na stelażu, ale na specjalnych sprężynach bonellowych. Największą zaletą łóżek kontynentalnych jest przede wszystkim to, że doskonale dopasowują się one do kształtu ciała. Jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla starszych osób, które mogą mieć mniejsze lub większe problemy ze stawaniem z łóżka.

About the author