Narzuty na kanapy. Jak dobrać najodpowiedniejsze?

Zakup narzut na kanapy, fotele i inne tapicerowane meble wydaje się sprawą bardzo banalną. Narzuty dostępne są w wielu sklepach, można kupić je też w Internecie. Ten, którego interesuje narzuta na kanapę czy wersalkę, szybko jednak odkryje podstawowy problem: jaką narzutę wybrać, by ochraniała meble a jednocześnie zdobiła pomieszczenie? To wbrew pozorom nie jest takie trudne.

Wymiary narzuty

Narzuta na wersalkę czy na fotel powinna mieć rzecz jasna odpowiednie wymiary. Musi okrywać mebel, jednak kryteria doboru odpowiedniego wymiaru są nieco bardziej skomplikowane. Jeśli w pomieszczeniu jest wystrój minimalistyczny to i narzuta powinna być w miarę niewielka. Jeśli są dywany z długim włosiem, długie zasłony, to i narzuta powinna być dość duża. Z powodzeniem można wybrać taką, która wystaje poza obrys siedziska mebla, a nawet taką, która swobodnie z mebla zwisa.

Materiał

Materiał, z którego jest wykonana narzuta, również ma znaczenie. Przy wystroju minimalistycznym, narzuta powinna być w miarę cienka, delikatna. Przy innym, można pozwolić sobie na zakup narzuty grubej, zdobionej.

Kolor narzuty a wystrój wnętrza

Bardzo istotny jest wybór koloru narzuty i dobranie go do wystroju wnętrza. Tu opcje są dwie – albo kolor komponujący się z kolorami w pomieszczeniu, albo kolor kontrastujący z kolorami w pomieszczeniu. W zależności od indywidualnych preferencji, obie opcje mają sens.

Odpowiednio dobrane narzuty na meble, nie tylko będą ochroną mebli, ale i dodatkową ozdobą wnętrz. Warto wybierać takie narzuty, które będą chronić meble i zdobić wnętrza.

About the author