Oglądasz mieszkania na sprzedaż? Zwróć uwagę na kilka kwestii!

Rozpoczęcie poszukiwań mieszkania jest zwykle znacznie prostsze niż decyzja zakupu konkretnej nieruchomości. Istotną rolę odgrywają tu ogłoszenia na tematycznych serwisach, które jednak nie precyzują wszystkich informacji. Na co warto zwrócić uwagę przy ich przeglądaniu?

Wybór mieszkania to nie wszystko!

Nawet, jeśli określone mieszkanie jest bardzo atrakcyjne, a jego cena jest dla Kupującego satysfakcjonująca, to niestety nie zawsze… może on je kupić. Powód takiego stanu rzeczy jest dość prozaiczny: chodzi oczywiście o uzyskanie odpowiednich środków pieniężnych na zakup danego lokum. Zanim więc zaczniesz rozglądać się za wymarzonym mieszkaniem upewnij się, że stać się na jego kupno.

Pies, kot i związane z nimi zagrożenia

Nawet najpiękniejsze nowe mieszkania w sprzedaży wtórnej warto sprawdzić pod kątem… ich poprzednich mieszkańców. Mowa tu oczywiście o psach i kotach, które – jak bardzo nie byłyby grzeczne – i tak najprawdopodobniej uszkodziły część wyposażenia mieszkania. Ich „ofiarą” padają najczęściej drzwi, panele podłogowe i meble. Dlatego też kupując mieszkanie, którego poprzednim właścicielem był posiadacz czworonoga, trzeba liczyć się z dodatkowymi inwestycjami związanymi z zakupem nowych mebli i innego wyposażenia (również infrastruktury elektrycznej i internetowej).

Zdjęcia? Z nimi bywa różnie!

Zdjęcia w niektórych ofertach przedstawione są w sposób chaotyczny i nieprzewidywalny. Warto porównać je z dołączonym opisem, określającym liczbą dostępnych pokoi i pomieszczeń. Być może jedno z nich nie jest ujęte na zdjęciach, chociażby z powodu słabego wykończenia. Poza tym obserwując zdjęcia na platformach sprzedaży nieruchomości można odnieść wrażenie, że zdecydowana większość z nich jest po prostu starannie obrobiona.

Podsumowanie

Zakup konkretnego mieszkania nie jest łatwą do podjęcia decyzją. Wybierając mieszkanie warto zwrócić uwagę na powyższe kwestie, gdyż mogą one znacząco wpłynąć na cenę nieruchomości i opłacalność jej zakupu.

About the author