rozkładany stół alice

Rozkładane stoły używane od pokoleń

Bardzo często spotykamy się z sytuacją, gdy gości jest tak dużo, że nie wystarcza miejsca. Naprzeciw wychodzą nam rozkładane stoły, dzięki temu w mig można zrobić miejsce dla kilku dodatkowych osób. Organizując święta albo urodziny nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której ktoś nie będzie miał miejsca i będzie poszkodowany z tego powodu.

Dzisiejsza moda i rozkładane stoły

W dzisiejszych czasach skupiamy się na minimalizmie, nowoczesności. Meble z dużych zamieniamy na małe. Stoły rozkładane mają taką korzyść, że każdego dnia spełnia funkcję zwykłego stołu dla rodziny, nie zajmuje wiele miejsca, a kiedy nadejdzie taki czas i mus, żeby zwiększyć liczbę miejsc przy stole – wystarczy rozłożyć stół, zajmuje to jedynie kilkanaście sekund. Prawda jest taka, że dzięki temu, że posiadanie rozkładanego stołu to ”must have”, są one tworzone tak naprawdę w każdym stylu – rustykalnym, glamour czy surowym, jak i są tworzone z praktycznie każdego materiału, aby pasowały do wystroju wnętrz.

Kolejne korzyści płynące z rozkładanych stołów

Mały, nierozłożony stół jest bardzo ustawny, dzięki temu można postawić go praktycznie w każdym miejscu w domu. Mały stół nie wymaga dużo czyszczenia. W polskich domach stoi zazwyczaj w jadalni i spełnia rolę zwykłego stołu dla rodziny. Okrągłe rozkładane stoły zamieniają się w stoły owalne, a kwadratowe zmieniają się w stoły prostokątne. Każdy z nas ma, bądź miał w domu taki stół rozkładany.

About the author