Zadbaj o zdrowie z odpowiednim materacem

Współcześnie wśród Polaków rośnie świadomość na temat higieny snu. Jednym z tego przejawów jest zwiększone zainteresowanie nowoczesnymi materacami, których celem jest zagwarantowanie komfortowego i zdrowego odpoczynku. W związku z tym warto zastanowić się, jaki materac należy wybrać.

Szeroka oferta materacy

Niegdyś w sprzedaży dostępne były proste materace piankowe oraz materace sprężynowe. Wszystkie spośród sprzedawanych produktów można było przydzielić do kategorii miękkich lub twardych materacy. Szczęśliwie te czasy odeszły już do zamierzchłej przeszłości.

Współcześnie producenci zaoferować mogą wyjątkowo dużą ilość rodzajów materacy wykonanych przy wsparciu nowoczesnych technologii. Dzięki temu oferowane produkty mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu doskonale spełniają swoje zadanie. Aktualnie odnaleźć można różnorodne:

  • materace sprężynowe,
  • materace lateksowe,
  • materace piankowe.

Odpowiednia twardość materaca

Należy pamiętać, że materac ma na celu zagwarantować użytkownikowi odpowiednie wsparcie dla rozluźnionego ciała. Oznacza to, że jego twardość powinna być uzależniona między innymi:

  • od wzrostu,
  • od wagi,
  • postury ciała.

Oznacza to, że podjęcie prawidłowej decyzji może być utrudnione. Niemniej jednak warto wyjść z założenia, że materac miękki będzie wykonany z pianki. Z kolei materac średniej twardości to najprawdopodobniej będzie materac sprężynowy kieszeniowy. Z kolei osoby poszukujące modeli twardych powinny zdecydować się na materac lateksowy. Co jeszcze warto wiedzieć materacach?

Materace kieszeniowe

Na osobne omówienie zasługuje cieszący się rosnącą popularnością materac ze sprężynami kieszeniowymi. W odróżnieniu od tradycyjnych modeli sprężynowych materace kieszeniowe mogą zagwarantować niezależne działanie sprężyn, które rozmieszczone są w odseparowanych od siebie kieszeniach. Oznacza to, że model ten posiada odrębne strefy twardości, które idealnie dopasowują się do poszczególnych partii ciała. Niektóre z modeli mogą posiadać nawet 7 takich stref!

About the author