Zanim kupisz łóżko do sypialni…

Sypialnia to miejsce, w którym przeciętnie spędzamy jedną trzecią swojego życia. Sen jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a za jego efektywność odpowiada wygodne łóżko.

Wygoda i estetyka

Łóżko sypialniane powinno być nie tylko wygodne, ale i estetyczne. Dlatego dużą popularnością cieszą się łóżka tapicerowane. Ich zaletą jest nie tylko komfort i bezpieczeństwo użytkowania, ale również możliwości aranżacyjne. Dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów i rodzajów obić można dowolnie dostosować łóżko do stylistyki wnętrza i dobrać łóżko do mebli. 

Materiały wykorzystywane do produkcji 

Do wypełnienia łóżek tapicerowanych zazwyczaj wykorzystuje się piankę tapicerską lub lateksową. Każda z nich różni się strukturą, zatem przed wyborem łóżka do sypialni warto przetestować twardość wypełnienia. Łóżka tapicerowane to również najróżniejsze obicia. Obecnie na rynku wybór jest tak szeroki, że trudno czasem podjąć decyzję o wyborze idealnego mebla do sypialni. Dużą popularnością cieszy się skóra. Prezentuje się estetycznie i nadaję pomieszczeniu elegancji. Wymaga oczywiście odpowiedniej pielęgnacji, by przez długie lata służyła w niezmienionym stanie. Tańszym odpowiednikiem jest ekoskóra. Materiały nie różnią się znacząco pod względem wyglądu, jednak ich struktura jest zupełnie inna. 

Rozmiar – wygoda użytkowania

Aby łóżko było wygodne, powinno być dostosowane do użytkowników. Zazwyczaj przyjmuje się, że standardowa długość łóżka wynosi 200 cm. Jednak w przypadku osób wyjątkowo wysokich, należy zadbać o odpowiedni komfort i wybrać łóżko dłuższe. Jeśli z łóżka mają korzystać dwie osoby, należy również dobrać odpowiednią szerokość. Przyjmuje się, że minimalny rozmiar to 140 cm, jednak dla lepszego komfortu można wybrać mebel szerszy o kolejne centymetry. Zapewnia to wygodę użytkowania i gwarantuje odpowiednią ilość przestrzeni do wygodnego snu. 

Zagłówek – funkcjonalny dodatek i element wystroju

Wezgłowie to istotny dodatek do łóżka. Spełnia nie tylko funkcję ozdobną, ale odpowiada również za wygodę podczas odpoczynku. Dzięki miękkiemu obiciu można oprzeć się o tylną ścianę łóżka i przeczytać książkę w dogodnej pozycji. 

Łóżko do sypialni to niezbędny element wyposażenia pomieszczenia. Przy jego wyborze warto kierować się nie tylko estetyką i stylistyką, ale również funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Jeśli w domu są dzieci to idealne rozwiązanie ze względu na zabezpieczenie twardych elementów konstrukcji. Warto również zdecydować się na tkaninę odporną na plamy, dzięki czemu dbanie o czystość jest dużo łatwiejsze.

About the author